X Konferencja OEIT - 2020

 

Szanowne Koleżanki, Koledzy, Przyjaciele i Sympatycy OEIT SEP

W ubiegłym roku w listopadzie planowaliśmy kolejną, a zarazem jubileuszową - bo już dziesiątą - cykliczną Konferencję naukową „Wpływ bezprzewodowych technologii informacyjnych na życie współczesnego człowieka”, organizowaną jako jedno z ważnych przedsięwzięć dla uczczenia Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Tę ciągle rozwijaną i doskonaloną imprezę naukową, która okrzepła i osiągnęła na tyle znaczący poziom naukowy, że stała się stałą pozycją w prezentacji dorobku naukowego wielu środowisk naukowych i wielu wybitnych naukowców, pragnęliśmy  uczcić w sposób szczególny, godny Jubileuszu.

Niestety, zaawansowane już przygotowania do Konferencji zostały zatrzymane w marcu ubiegłgo roku przez ograniczenia prawne mające na celu zablokowanie rozszerzania się pandemii COVID-19. Gdy zaczęła spadać liczba dobowych zakażeń, pojawił się cień nadziei, że mimo trudności uda się Konferencję zorganizować. Wzrost liczby zakażeń w ostatnich tygodniach wskazuje, że prognozy odnośnie drugiej fali COVID-19 sprawdzają się. W tej sytuacji Zarząd Oddziału Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji, po konsultacjach z Współorganizatorami, podjął jedyną możliwą w tych warunkach decyzję – odwołanie Konferencji i przeniesienie jej na następny rok.

Przepraszamy gorąco wszystkich zainteresowanych Konferencją wyrażając jednocześnie nadzieję na głębokie zrozumienie naszej decyzji. Zapewniamy, że Jubileuszowa – dziesiąta Konferencja „Wpływ bezprzewodowych technologii informacyjnych na życie współczesnego człowieka”  odbędzie się – miejmy wszyscy taką nadzieję – w tym roku, a Zarząd OEIT wraz z współorganizatorami dołoży wszelkich starań, aby zapewnić jej nie tylko odpowiedni poziom naukowy, ale także jubileuszową oprawę.

                                                                                                                            Zarząd Oddziału

                                                                                                        Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji

                                                                                                            Stowarzyszenia Elektryków Polskich