Aktualności
- Szczegóły
- Jerzy Szczurowski
14 maja br. Polskie Towarzystwo Informatyczne zorganizowało uroczystą Galę w w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Wśród honorowych gości wydarzenia znaleźli się: Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki Robert Bartold, prezes Council of European Professional Informatics Societies (CEPIS) Luis Fernandez-Sanz, prezes PTI Wiesław Paluszyński, Członek Honorowy PTI, kierownik Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk prof. Janusz Kacprzyk oraz prezes Oddziału Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP prof. Ryszard Romaniuk. W trakcie wystąpień oficjalnych prezes OEIT zabrał głos przekazując na ręce prezesa PTI najlepsze życzenia od Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Oddziału EIT oraz odczytał okolicznościowy adres od prezesa SEP Sławomira Cieślika skierowany do władz i członków PTI z okazji 45-lecia działalności.Tradycyjnie podczas Gali nie zabrakło nagród dla członków oraz osób współpracujących z Polskim Towarzystwem Informatycznym w ramach certyfikacji ICDL (ECDL). Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał z rąk Dyrektora Roberta Bartolda m.in. prezes Wiesław Paluszyński. Wręczono honorowe złote i srebrne odznaki PTI. Po części oficjalnej na gości czekała niespodzianka – koncert zespołu Florence Jenkins Project, w skład którego wchodzi Borys Stokalski, członek Oddziału Mazowieckiego PTI. Po występie muzycznym przyszedł czas na bankiet i rozmowy kuluarowe.

Prof. Ryszard Romaniuk podczas rozmowy z prof. Januszem Kacprzykiem

Gala PTI cieszyła się dużą frekwencją

Prezes CEPIS Luiz Fernandez-Sanz

Prezes OEIT prof. Ryszard Romaniuk złożył władzom i członkom PTI życzenia z okazji 45-lecia działalności

Prof. Ryszard Romaniuk odczytał również okolicznościowy adres od prezesa SEP Sławomira Cieślika

Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki wręczył prezesowi PTI Wiesławowi Paluszyńskiemu Medal Komisji Edukacji Narodowej

Występ zespołu Florence Jenkins Project
Opracowanie i zdjęcia: Jerzy Szczurowski
- Szczegóły
- Jerzy Szczurowski
Konferencja Informatyka 2026. Oczami PTI: Dokonania, Perspektywy, Wyzwania zorganizowana została z okazji Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDTiSI) oraz jubileuszu 45. lecia działalności Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI). Odbyła się 14 maja br. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Stowarzyszenie Elektryków Polskich było jednym z partnerów wydarzenia.

W trakcie konferencji przedstawiono perspektywy rozwoju technologii informatycznych oraz przychodzących z nimi nowych korzyści, wyzwań i zagrożeń dla społeczeństwa oraz rozwoju gospodarczego. Jako prelegenci wystąpili uznani naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz administracji państwowej i samorządowej.
W tym roku odbyły się trzy sesje tematyczne: „Nowoczesna informatyka w praktyce”, „Sztuczna inteligencja: nowe możliwości i zagrożenia”, „Rozwój specjalistycznych kompetencji cyfrowych”. Uczestnicy spotkań rozmawiali m.in. o tym, jaki jest status sztucznej inteligencji z perspektywy prawa, jakie wyzwania wiążą się z wykorzystaniem AI w kształceniu akademickim, czy też jak zmienia się rola uczonych w świecie z AI.
PTI to najstarsze polskie stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów i pasjonatów informatyki z różnych środowisk. Zjazd założycielski Towarzystwa odbył się 23 maja 1981 roku. Od roku 2020 PTI organizuje konferencje, których celem jest krytyczny przegląd nowych rozwiązań informatycznych i propozycji ich zastosowań w przemyśle, medycynie, energetyce, a także w sztuce i humanistce. Konferencje te były zwykle okazją do nowego spojrzenia na aspekty teoretyczne informatyki: na algorytmy i dane, programowanie, wyzwania inżynierii oprogramowania, bezpieczeństwo, efektywne wykorzystanie infrastruktury.
Konferencja PTI obyła się w ramach corocznie obchodzonego w maju Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Jak co roku partnerem w wydarzeniach związanych z ŚDTiSI było Stowarzyszenie Elektryków Polskich. W konferencji udział wzięli przedstawiciele SEP: kol Andrzej Werkowski - sekretarz generalny SEP oraz kol. Ryszard Romaniuk - prezes Oddziału Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP.

Od lewej: prezes OEIT Ryszard Romaniuk, prezes PTI Wiesław Paluszyński, Wicepremier, Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, dyrektor Instytutu Łączności Anna Streżyńska

Wicepremier Krzysztof Gawkowski wręczył prezesowi Wiesławowi Paluszyńskiemu pamiątkowy medal z okazji 45. lecia działalności PTI

W konferencji wziął udział sekretarz generalny SEP kol. Andrzej Werkowski (drugi od lewej)
Opracowanie i zdjęcia: Jerzy Szczurowski
- Szczegóły
- Jerzy Szczurowski
Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDTiSI) jest corocznie obchodzony w maju. Jego korzenie sięgają 1969 r., kiedy ustanowiono Światowy Dzień Telekomunikacji, upamiętniający powstanie ITU w 1865 r. Wraz z rosnącą rolą technologii informacyjnych, w 2005 r., podczas Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego, zaproponowano utworzenie Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. W 2006 r. ONZ połączyła oba święta, tworząc wspólne obchody Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego, koordynowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).
11 maja br.odbyła się w biurze SEP hybrydowa konferencja w ramach tegorocznych obchodów ŚDTiSI, zorganizowana przez Oddział Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP oraz Sekcję Technik Informacyjnych SEP. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Cyfrowe linie życia – wzmacnianie odporności w połączonym świecie” / „Digital lifelines – Strengthening resilience in a connected world”, dlatego też w trakcie konferencji dyskutowano głównie na tematy bezpieczeństwa, rozwoju technologii informatycznych oraz przychodzących z nimi nowych korzyści, wyzwań i zagrożeń dla społeczeństwa oraz rozwoju gospodarczego. Patronat na wydarzeniem objął Zarząd Główny SEP oraz FSNT NOT. Współpraca: Instytut Łączności PIB oraz Warsaw New Tech University Foundation. W konferencji udział wzięli: dyrektor Instytutu Łączności Anna Streżyńska, prezes SEP Sławomir Cieślik, sekretarz generalny SEP Andrzej Werkowski, europoseł Kosma Złotowski (on-line), wiceprezes WNTUF Edyta Bielak-Jomaa (on-line), adiunkt w Katedrze Informatyki Stosowanej AGH dr Mirosław Gajer (on-line), ekspert i kierownik Cyfrowej Platformy Przemysłu Przyszłości Robert Kroplewski, prof. dr hab. Marian Niedźwiedziński kierownik Zakładu Informatyki Ekonomicznej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (on-line), prof dr hab. Józef Oleński (b. prezes GUS), prof. Zbigniew Piotrowski (Wojskowa Akademia Techniczna), prof. dr hab. Paweł Soroka (wykładowca w Warszawskiej Szkole Zarządzania-Szkole Wyższej), dr Wojciech Stęplewski (wiceprezes OEIT), dyr. Piotr Synowiec oraz st. bryg. w st. spocz. Andrzej Świderek (głos w panelu zgłoszony pisemnie).

Od lewej: prezes SEP Sławomir Cieślik, dyrektor IŁ Anna Streżyńska, prezes OEIT SEP Ryszar Romaniuk i Zbigniew Piotrowski (WAT)

Od lewej: wiceprezes OEIT kol. Wojciech Stęplewski, Robert Kroplewski, kol. Andrzej M. Wilk, kol. Sławomir Cieślik, dyr. Anna Streżyńska, kol. Ryszard Romaniuk

Europoseł Kosma Złotowski

Edyta Bielak-Jomaa (wiceprezes WNTUF)

Od lewej: kol. Andrzej M. Wilk, kol. Sławomir Cieślik, dyr. Anna Streżyńska
Opracowanie i zdjęcia: Jerzy Szczurowski
- Szczegóły
- Jerzy Szczurowski
29 stycznia br. w biurze OEIT odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowego Zarządu Oddziału w pełnym, 9 osobowym składzie wyłonionym na styczniowym Walnym Zgromadzeniu Delegatów. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Komisji Rewizyjnej OEIT: kol. Andrzej. M. Wilk (przewodniczący), kol. Andrzej Cieślak oraz kol. Jarosław Tananis (on-line). Obecni byli także zaproszeni goście: kol. Jolanta Kapuścińska (dyrektor biura OEIT), kol. Andrzej Skorupski (członek honorowy SEP) i kol. Jerzy Franciszek Kuciński (przewodniczący KR OEIT w kadencji 2022-2026). Głównym celem posiedzenia było ukonstytuowanie się Zarządu oraz podjęcie decyzji niezbędnych do rozpoczęcia pracy zgodnie ze Statutem SEP. Zarząd ukonstytuował się w następującym składzie: kol. Ryszard Romaniuk - prezes, kol. Bożena Lachowicz - wiceprezes-skarbnik, kol. Ryszard Piramidowicz - wiceprezes ds. naukowych, kol. Wojciech Stęplewski - wiceprezes ds. gospodarczych, kol. Jerzy Szczurowski - sekretarz oraz członkowie ZO: kol. Iwona Fabjańczyk, kol. Wojciech Chmielowski, kol. Tadeusz Pałko i kol. Wojciech Spytkowski. Zebrani dyskutowali głównie nad stanem gospodarki i finansów Oddziału. Członkowie ZO zapoznali się z zakresem obowiązków dotyczącym każdej funkcji we władzach Oddziału. Szczegółowy przydział zadań nastąpi po indywidualnych rozmowach prezesa kol. Ryszarda Romaniuka z każdym członkiem ZO. Kolejne posiedzenie zaplanowano na ostatni czwartek lutego br.

Od lewej: kol. Wojciech Spytkowski, kol. Tadeusz Pałko, kol. Andrzej Skorupski, kol. Wojciech Chmielowski,
kol. Ryszard Romaniuk, kol. Jolanta Kapuścińska, kol. Bożena Lachowicz, kol. Andrzej. M. Wilk i kol. Jerzy Kuciński

Od lewej: kol. Jerzy Kuciński, kol. Iwona Fabjańczyk, kol. Andrzej Cieślak i kol. Wojciech Stęplewski

Od lewej: kol. Bożena Lachowicz, kol. Andrzej M. Wilk, kol. Jerzy Kuciński, kol. Iwona Fabjańczyk,
kol. Andrzej Cieślak, kol. Wojciech Stęplewski, kol. Wojciech Spytkowski i kol. Tadeusz Pałko

Koledzy Prezesi OEIT: Wojciech Stęplewski (l.) i Ryszard Romaniuk
Opracowanie i zdjęcia:
Jerzy Szczurowski
- Szczegóły
- Jerzy Szczurowski
20 stycznia br. odbyło się Walne Zgromadzenie Oddziału Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP im. prof. Janusza Groszkowskiego. Delegaci wybrali nowe władze Oddziału na kadencję 2026-2030. Prezesem Oddziału został jednogłośnie wybrany prof. dr hab. inż. Ryszard Romaniuk - naukowiec, inżynier elektronik, Europejski Inżynier – FEANI, profesor nauk technicznych, wykładowca akademicki Politechniki Warszawskiej, członek FellowSPIE-The International Society for Optics and Photonics, członek „Senior Member” IEEE, członek i Sekretarz Naukowy Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk, stypendysta Fundacji Eisenhowera, specjalizujący się w fotonice, elektronicznych systemach pomiarowych oraz Inżynierii Internetu.

Prezes OEIT prof. dr hab. inż. Ryszard Romaniuk
Wybrano także Zarząd, Komisję Rewizyjną oraz Sąd Koleżeński Oddziału, a także delegatów OEIT na Walny Zjazd Delegatów SEP, który odbędzie się w czerwcu br. we Wrocławiu. Do Zarządu Oddziału EIT SEP wybrani zostali kol. kol.: Wojciech Chmielowski, Iwona Fabjańczyk, Bożena Lachowicz, Tadeusz Pałko, Ryszard Piramidowicz, Wojciech Spytkowski, Wojciech Stęplewski i Jerzy Szczurowski. Do Komisji Rewizyjnej OEIT SEP wybrano: kol. Andrzeja Cieślaka, kol. Jarosława Tananisa i kol. Andrzeja M. Wilka , a do Sądu Koleżeńskiego OEIT SEP: kol. Szymona Kowalczyka, kol. Grzegorza Kosmalę i kol. Krzysztofa Nestorowicza. Delegatami na WZD SEP będą: nowo wybrany prezes OEIT kol. Ryszard Romaniuk oraz kol. Zbysław Antoni Kucza. Zarząd Główny SEP reprezentowała kol. wiceprezes SEP Miłosława Kujszczyk-Bożentowicz. Obecny był również sekretarz generalny SEP kol. Andrzej Werkowski.
Opracowanie i zdjęcie: Jerzy Szczurowski
- Szczegóły
- Jerzy Szczurowski

Oddział Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP zorganizował w dniu 13 listopada br. w Instytucie Kolejnictwa w Warszawie, XII Konferencję EIT-2025 „Wpływ bezprzewodowych technologii teleinformatycznych na życie współczesnego człowieka”. Specjalną sesję okolicznościową w trakcie Konferencji poświęcono Profesorowi Wiesławowi Wolińskiemu – wybitnemu specjaliście w dziedzinie optoelektroniki, członkowi honorowemu SEP, zasłużonemu działaczowi naszego Oddziału.

Profesor Wiesław Leonard Woliński
W Konferencji udział wzięli m.in.: Profesor Wiesław Woliński – członek honorowy SEP, Sławomir Cieślik - prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Miłosława Kujszczyk-Bożentowicz – wiceprezes-skarbnik SEP, Andrzej Werkowski – sekretarz generalny SEP, Marek Pawlik - Zastępca Dyrektora Instytutu Kolejnictwa ds. Interoperacyjności Kolei, Stefan Góralski – wiceprezes FSNT-NOT, Jan Kelner - dziekan Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej, Janusz Dudczyk - WB Electronics S.A., Wojskowa Akademia Techniczna, Marek Suproniuk - dyrektor Instytutu Systemów Elektronicznych Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej, Ryszard Piramidowicz - kierownik Zakładu Optoelektroniki IMiO, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Andrzej Krawczyk - prezes Polskiego Towarzystwa Zastosowań Elektromagnetyzmu, Grzegorz Tatoń - Collegium Medicum - Uniwersytet Jagielloński, Zbigniew Piotrowski - Wydział Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej, Ewa Łada-Tondyra - Wydział Elektryczny Politechniki Częstochowskiej.

Fot.2. Uczestnicy Konferencji
Oddział EIT reprezentowali m.in.: członkowie honorowi SEP Andrzej Skorupski (przewodniczący Komitetu Programowego) i Mieczysław Żurawski, prezes OEIT Wojciech Stęplewski (przewodniczący Komitetu Organizacyjnego), Honorowy Prezes OEIT Zbysław Antoni Kucza (wiceprzewodniczący KO i KP - koordynator Konferencji), wiceprezes OEIT ds. gospodarczych Wojciech Chmielowski (członek KO), sekretarz-rzecznik prasowy OEIT Jerzy Szczurowski (wiceprzewodniczący KP), przewodniczący Komisji Rewizyjnej OEIT Jerzy Kuciński (członek KO), członek Zarządu OEIT Wojciech Spytkowski, dyrektor biura OEIT Jolanta Kapuścińska (członek KO), główna księgowa OEIT Teresa Wierzbicka (członek KO), redaktor naczelna newsletteru „Tydzień w SEP”, sekretarz redakcji czasopism: „Elektronika”, „Przegląd Telekomunikacyjny” Bożena Lachowicz (członek KO).
Konferencję otworzył i przywitał przybyłych gości prezes Oddziału Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP dr inż. Wojciech Stęplewski. W dalszej części Konferencję prowadził wiceprzewodniczący KO i KP – koordynator Konferencji mgr inż. Zbysław Antoni Kucza (Fot.1). Następnie głos zabrali: prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr hab. inż. Sławomir Cieślik (Fot.3) oraz z-ca dyrektora Instytutu Kolejnictwa dr hab. inż. Marek Pawlik (Fot.4). W części dotyczącej wyróżnień jako pierwszy został uhonorowany prof. Wiesław Woliński, którego władze Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT odznaczyły Diamentową Odznaką Honorową NOT. Odznakę wręczył wiceprezes FSN-T NOT prof. Stefan Góralski (Fot.5). Wyróżnienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich wręczyli prezes SEP Sławomir Cieślik oraz prezes OEIT Wojciech Stęplewski: medal im. inż. Michała Doliwo-Dobrowolskiego otrzymał kol. Janusz Dudczyk (Fot.6); medal im. prof. Janusza Groszkowskiego odebrał kol. Marek Rusin (Fot.7); dyplom uznania za ponad 50 lat członkostwa w SEP otrzymał kol. Tadeusz Sydoruk (Fot.8). Wręczone zostały także legitymacje członkowskie SEP, które otrzymali: kol. Bożena Lachowicz, kol. Ryszard Piramidowicz, kol. Jan Kelner oraz kol. Krzysztof Anders (Fot.9).

Fot.1. Fot.3.
Fot.4. Fot.5.

Fot.6. Fot.7.

Fot.8. Fot.9.
Niezwykle miłym akcentem tegorocznej Konferencji była sesja okolicznościowa poświęcona Profesorowi Wiesławowi Wolińskiemu – członkowi honorowemu SEP, wybitnemu specjaliście w dziedzinie optoelektroniki. Kol. Wiesław Leonard Woliński zainicjował powstanie w 1965 r. pierwszej w kraju specjalizacji „Optoelektronika-Lasery” na Politechnice Warszawskiej, w ramach której w ciągu wielu lat prowadził wykłady z optoelektroniki i techniki laserów. Tytuł profesora nadzwyczajnego uzyskał w 1975 r., a profesora zwyczajnego w roku 1989. W roku 1991 został członkiem korespondentem, a w roku 2007 członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk. Godność doktora honoris causa WAT uzyskał w roku 2015. Kierował ponad 60. pracami dyplomowymi, wypromował 12 doktorów oraz opracował w sumie kilkadziesiąt recenzji rozpraw doktorskich i habilitacyjnych oraz wniosków profesorskich. W latach 1987-1990 był członkiem Prezydium, a od 1990 r., przez okres 28 lat pełnił funkcję przewodniczącego Polskiego Komitetu Optoelektroniki SEP. Za działalność w SEP został uhonorowany wieloma odznaczeniami stowarzyszeniowymi (szafirową, złotą i srebrną odznaką honorową SEP, a także medalami: im. prof. M. Pożaryskiego, im. prof. J. Groszkowskiego, im. inż. M. Doliwo-Dobrowolskiego oraz medalami 90-lecia i 100-lecia SEP). Szafirową odznakę honorową SEP otrzymał z numerem 1.
Laudację dotyczącą ponad 70. letniej działalności naukowej Profesora oraz referat „Fotonika scalona – technologia przyszłości czy rzeczywistość technologiczna?” wygłosił kol. Ryszard Piramidowicz (Fot.10). Profesor Wiesław Woliński został nagrodzony przez uczestników gromkimi brawami na stojąco oraz bukietem kwiatów. W krótkim przemówieniu nawiązał do początków swojej pracy naukowej przy konstruowaniu pierwszych polskich laserów oraz podziękował organizatorom Konferencji za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu i przybliżenia Jego długoletniej pracy zawodowej (Fot.11,12).
W sesji plenarnej wystąpił dr hab. inż. Janusz Dudczyk, prof. WAT, który przedstawił prezentację „Heterogeniczność bezzałogowych statków powietrznych” (Fot.13).

Fot.10. Fot.11.

Fot.12. Fot.13.
W dalszej części Konferencji odbyły się trzy sesje tematyczne:
SESJA I
„Wielowymiarowość bezpieczeństwa w systemach przetwarzania danych”, którą poprowadzili dr hab. inż. Janusz Dudczyk oraz dr inż. Łukasz Rybak - WB Electronics S.A., WAT, (Fot.14). W sesji tej przedstawione zostały następujące referaty:
- „Efektywność algorytmów usuwania listków bocznych w sygnale radioelektronicznym” mgr inż. Piotr Mazur – WAT/WB Electronics S.A., (Fot.15),
- „Multisensoryczna predykcja zjawisk niebezpiecznych w pojazdach osobowych” inż. Adrian Harasimczuk – WAT/WB Electronics S.A., (Fot.16),
- „Potencjał aplikacyjny algorytmów grawitacyjnych w grupowaniu danych wielowymiarowego bezpieczeństwa” inż. Jakub Olszewski – WAT/WB Electronics S.A., (Fot.17),
- „Aplikacyjność środowisk wirtualnych w planowaniu bezpiecznych misji multisensorycznych platform bezzałogowych” inż. Jakub Przychodzki – WAT/WB Electronics S.A., (Fot.18),
- „Rozplatanie sygnałów radiolokacyjnych rejestrowanych z pokładu bezzałogowego statku powietrznego” ppor. mgr inż. Mateusz Zieliński – WAT, (Fot.19).

Fot.14. Fot.15.
Fot.16. Fot.17.

Fot.18. Fot.19.
SESJA II
„Przetwarzanie sygnałów z wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych” prowadzący: dr hab. inż. Zbigniew Piotrowski, prof. uczelni, Wydział Elektroniki WAT (Fot.20). W sesji zostały przedstawione następujące prezentacje:
- „Metody określania położenia drona z wykorzystaniem zobrazowania cyfrowego” kpt. Piotr Pawłowski – WAT, (Fot.21),
- „Przegląd metod przetwarzania sygnałów radiowych z wykorzystaniem AI” por. Kamil Zbróg – WAT, (Fot.22),
- „Uczenie głębokie w systemach znakowania wodnego – nowe możliwości w ochronie treści cyfrowych” mgr inż. Marta Bistroń – WAT, (Fot.23).

Fot.20. Fot.21.

Fot.22. Fot.23.
SESJA III
„Bioelektromagnetyzm - historia i współczesne badania” prowadzący: prof. dr hab. inż. Andrzej Krawczyk Polskie Towarzystwo Zastosowań Elektromagnetyzmu. W sesji tej wygłoszone zostały następujące prezentacje:
- „Historia badań bioelektromagnetycznych” prof. dr hab. inż. Andrzej Krawczyk - prezes PTZE, (Fot.24),
- „Czy implanty metalowe zakłócają przebieg elektroterapii?” dr inż. Ewa Łada-Tondyra - Wydział Elektryczny Politechniki Częstochowskiej, (Fot.25),
- „Nadwrażliwość elektromagnetyczna - fakty i mity” dr hab. Grzegorz Tatoń Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński, Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych / URSI, (Fot.26).

Fot.24. Fot.25.

Fot.26. Fot.27.
Konferencję zamknął oraz podziękował prelegentom, uczestnikom oraz gospodarzom wydarzenia, prezes OEIT kol. Wojciech Stęplewski. Dalsze rozmowy koleżeńskie i fachowe kontynuowano podczas lunchu w restauracji Instytutu Kolejnictwa o historycznej nazwie „WARS”.
Opracowanie i zdjęcia:
Jerzy Szczurowski
sekretarz – rzecznik prasowy OEIT
- Szczegóły
- Jerzy Szczurowski

14 maja br. w sali kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Zastosowania sztucznej inteligencji” (w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego - ŚDTiSI). Organizatorami konferencji były: Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naczelna Organizacja Techniczna. Tego samego dnia w godzinach wieczornych, w Warszawskim Domu Technika NOT, odbyła się uroczysta Gala ŚDTiSI. Poniżej fotorelacja z wydarzeń.
KONFERENCJA W SEJMIE RP

Przedstawiciele Organizatorów konferencji (od lewej): Andrzej M. Wilk (Oddział EIT SEP), prezes SEP Sławomir Cieślik,
prezes PTI Wiesław Paluszyński oraz wiceprezes FSNT NOT Stefan Góralczyk

Gość specjalny konferencji p. Sławomir Kumka (IBM)

Uczestnicy konferencji

Sesja "Zastosowania AI w medycynie"

Sesja "Przełomowe innowacje ICT"

Sesja "Wdrożenia innowacji ICT"
UCZESTNICY KONFERENCJI Z ODDZIAŁU EIT

Od lewej: kol. Tomasz Błażejczyk (b. dyrektor COSiW SEP), kol. Zbysław Antoni Kucza (Honorowy Kol. Jan Grzybowski (b. prezes OEIT, b. sekretarz generalny SEP)
Prezes OEIT) i kol. Jolanta Kapuścińska (dyr. Biura OEIT)

Kol. Grzegorz Kosmala (przew. Sądu Koleżeńskiego OEIT) i p. Alicja Wodecka Od lewej: kol. Wojciech Chmielowski (wiceprezes OEIT) i kol. Sławomir Bieńkowski
(dyr. Zespołu Szkół Łączności w Warszawie) (członek Komisji Rewizyjnej OEIT)

Kol. Zbigiew Piotrowski (OEIT - WAT) Od lewej: prof. Marek Niezgódka (CNT - UKSW), prof. Ryszard Piramidowicz (OEIT - PW)
i kol. Wojciech Stęplewski (prezes OEIT)
UROCZYSTA GALA W WARSZAWSKIM DOMU TECHNIKA NOT

Prezes PTI prof. Wiesław Paluszyński wita gości przybyłych na uroczystą Galę Przemawia wiceprezes FSNT-NOT prof. Stefan Góralczyk

Słowo powitalne prezesa SEP kol. Sławomira Cieślika Sekretarz generalny SEP kol. Andrzej Werkowski odbiera złotą odznakę honorową SEP

Opracowanie i zdjęcia Jerzy Szczurowski
sekretarz OEIT
rzecznik prasowy OEIT
Strona 1 z 2